מהי מאמן כישורי חברה ותקשורת?

אימון כישורי חברה ותקשורת הוא תהליך אימוני וטיפולי שמשלב בין התחום התפתחותי הרגשי והדידקטי,  האימון מורכב מאימון  וכלים טיפוליים ופסיכולוגיים על מנת לשפר את התקשורת והזרימה החברתית של הילד והמתבגר.

המאמן מתמקד על פיתוח כישורים חברתיים קודים חברתיים ומפה החברתית ואינטליגנציה רגשית הילדים מתאמנים בשיפור התקשורת החברתית וכן בדחיית סיפוקים, ע"י למידת נורמות חברתיות ותוכניות התנהגותיות כגוו פיתוח הבנת מחשבות, רצונות וצרכי הזולת על ידי תיאור מקרים וסימולציות, "שימת לב" והבנת צרכי מתן מרחב אישי לילדים ואנשים אחרים, תרגול משחק משותף בדגש על יוזמה, ההדדיות, זיהוי מצב החבר האם פתוח לשיחה התאמת וזיהוי את תחומי עניין של החבר, שימוש מתאים בשפה והתנהגות הולמת ותרגול תגובות אדפטיביות, לימוד ותרגול חוקים חברתיים והרציונל לשימושם, כיבוד השונות של האחר, תרגול הקשבה והקשבה פעילה, לעזור ולהיעזר.

מתוך התהליך מתחזק הביטחון העצמי, ומתפתחת החשיבה היצירתית והרפלקטיבית וגמישות חשיבתית.  

הגישה מושתת על תאוריות התפתחותית תקשורתית וקוגניטיביות, שמסבירות את התפתחות התקשורת החברתית ודרכי הטיפול, בנוסף המאמן צריך התמחות בקשיים הקיימים בתחום התקשורת והחברה ולהתמצות עם האבחנות השונות בתחום כגון ASD, SCD, NVLD.

במרכז הביננו אנו מאמינים באינטגרציה בין הגישות המובילות בתחום התקשורת והתפתחות, וגישתנו שזור מתוך המחקר ופרקטיקה מתוך הגישות DIR, CBT, ABA ועוד.

הסדנה מיעודת לאנשים עם רקע מקצועי בתחום הטיפול והחינוך, שרוצים להעשיר ידע וכלים מקצועיים בתחום התקשורת וכישרי החברה, באם הנכם מעוניים להירשם, ניתן לשלוח אלינו קורות חיים לדוא"ל info@havinenu.com

לקריאת סקירה על גישת DIR

חברה.jpg