ראש2 (2).jpg

תמיכה נפשית מיידית מקוונת

מוקד הטלפוני והמקוון של עמותת הביננו מופעל ע"י מתנדבים בעלי רקע מקצועי שעברו הכשרה מקיפה (והתמחות במודל מעש"ה), במטרה להעניק מענה לקשיים שונים, המתנדבים עוברים השתלמויות ובקרה מקצועית על ידי הפסיכיאטר של הביננו שמלווה את המוקד.

 

למוקד פונים אנשים, נשים ובני נוער המתמודדים עם בעיות שונות ומגוונות, בהן: חרדות, בדידות, תחושת דיכאון, תקשורת בין הורים לילדים ובעיות התנהגות, בעיות בריאותיות והשלכות שונות שלהן, משברים על מעגל החיים, פיטורין, ועוד.

 

התמיכה שלנו אינו טיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו הקשבה, תמיכה והכוונה ראשונית באנונימיות מלאה, והפניה לגורמים הרלוונטיים במקרה הצורך.

השירות ניתנת בשפות עברית, אידש, ואנגלית.

ניתן להיכנס לצא'ט בסמל הכחול בצד ימין למטה באתר בדף הבית.

או דרך הקישור כאן

בטלפון ניתן להתקשר 025822851 שלוחה 3

לאור המצב המורכב ומשבר הקורונה הקמנו מוקד מקוד  ייעודי להתמודדות עם קשיי הקורונה והתמודדויות רגשיות, הקמנו קו טלפון ייעודי 0737802298

באם המוקדנים תפוסים או לא זמינים אנא השאירו כתובת מייל ונחזור אליכם ברגע שיתאפשר, ניתן גם לשלוח מייל לכתובת  E@havinenu.com

אפשר גם לכתוב לנו למייל E@havinenu.com את הפניה שלכם או את המספר שלכם ונחזור אליכם.

 

תנאי השירות:

העזרה הראשונה הנפשית של הביננו אינה מהווה חוות דעת או עצה מקצועית, או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש.

השירות ניתנת ללא עלות.

הפונים רשאים לשמור על אנונימיות ולבחור את הפרטים שהם רוצים למסור.
על המתנדבים לשמור על האנונימיות שלהם ושל הפונה והם לא ימסרו פרטים על עצמם או על מתנדבים אחרים, לרבות ימים ושעות התנדבות.


בכל אמצעי התמיכה יש להתבטא בצורה תרבותית המכבדת את הזולת. אין להשתמש בביטויים פוגעניים.

 

על עזרה ראשונה נפשית בהתמודדות עם אתגרי הקורונה ניתן לקרוא כאן.